Kuigi juulikuus on rattasõprade silmad Tour de France’il, siis tegid maailmas suuri tegusid ka Eesti sportlased. Maastikurattur Janika Lõiv teenis MK-etapil aegade kõrgeima, 6. koha, Paula Palmiste jõudis BMX-krossi MM-il finaali, Eesti juuniorid võitsid segateatesõidus pronksi ja Kristi Kuldkepp kaitses seenioride EM-il tiitlit.

MAASTIK - Maastikurattur Janika Lõiv näitas Andorras peetud MK-etapil, et autoõnnetus on minevik, kui pälvis vahetult enne Eesti meistrivõistluseid kõrge kuuenda koha. Seejärel võitis ta kodus viienda järjestikuse Eesti meistri tiitli olümpiakrossis ning pälvis esikoha ka esmakordselt peetud lühirajasõidus, loe lähemalt. Edasi lendas eestlanna USA-sse MK-etapile, kus teenis olümpiakrossis taas kõrge, 11. koha.

Andorras peetud nelja päeva pikkusel Epic Seriesi võistlusel tuli Maaris Meier koos abikaasaga 2. kohale.

BMX - Kõrgeid kohti teenisid Euroopas ja maailmas ka meie BMX-krossiratturid. Paula Palmiste võitis Euroopa meistrivõistlustel 3. koha ning jõudis MM-il finaali. Oliver-Sten Saar võitis EM-il esikoha cruiser klassis ning jõudis MM-il koos Sten Tristan Raidiga finaalidesse. Euroopa karikasarjas noppisid pjedestaalikohti Laura Kiss, Jakob Maaten ja Oliver-Sten Saar.

MAANTEE - Juulis peeti veel juunioride ja kuni 23-aastaste maanteeratturite Euroopa meistrivõistlused, kus Eestile võitsid pronksmedali juunioride segateatesõidus Elisabeth Ebras, Laura Lizette Sander, Lauri Tamm ja Oliver Rüster (pildil). Kuue parema hulka jõudis ka Romet Pajur, kes sai meesjuunioride grupisõidus 6. koha. Temposõidus pälvisid Sander ja Ebras naisjuunioride konkurentsis vastavalt 11. ja 13. koha.

Euroopa noorte olümpiafestivalil Slovakkias sai parima tulemuse kirja Henri Arjus, kes oli noormeeste temposõidus 16. Väga tugevat taset on maailma areenil näitamas meesjuuniorid, kui Frank Aron Ragilo võitis velotuuri Austrias ning pälvis Rahvuste Karika sarja kuuluval mitmepäevasõidul 4. koha, ning Romet Pajur teenis Prantsusmaal parima sprinteri särgi. Meie noored ja juuniorid pakkusid väga tugevat konkurentsi omaealistele Belgias ja Poolas. Karl Kurits võitis Belgias ühe etapi ning Aleksander Saar Markus võidutses üldarvestuses Poolas.

Tiitlivõistluste medalid said kaela samuti Kristi Kuldkepp, Ann-Christine Allik ja Karmen Reinpõld, kes jõudsid pjedestaalile GranFondo Euroopa meistrivõistlustel. Kuldkepp pälvis kuldse ning Allik ja Reinpõld pronksised autasud.

Esikolmiku kohtadele jõudsid rahvusvahelistel võistlustel veel Martin Laas ja Rait Ärm. Laas pälvis 3. koha Rumeenias toimunud velotuuri avaetapil ja Ärm teenis Prantsusmaal klubikaaslasega kaksikvõidu.Team Ampler – Tartu2024 noored ratturid teenisid Prantsusmaal meeskondlikus temposõidus 2. koha.

MÄESTLASKUMINE - Esikümne kohtadega üllatasid rahvusvahelisel areenil veel Eesti mäestlaskujad, kui Armin Pilv, Juho Mattus ja Mark Peterson tegid head sõidud Euroopa karikasarja neljandal etapil Norras.

EMV - Eesti meistrid selgusid lühirajasõidus, olümpiakrossis, BMX-krossis ning seenioride treki- ja mitmepäevasõidus. Lühirajasõidus olid parimad Lõiv ja Kirill Tarassov, olümpiakrossis Lõiv ja Josten Vaidem ning BMX-krossis Ardo Oks ja Anni Annama.

Ringiga algusesse tagasi jõudes kordame üle, et Tour de France’il võidutses teise Taani ratturina Jonas Vingegaard ning naisratturite suurtuuridel Giro d’Italia Donne ja Tour de France Femmes pälvis esikoha hollandlanna Annemiek van Vleuten.

UUDISED EESTIST JA MAAILMAST

VÕISTLUSKALENDER EESTIS 2022

14.08 Eesti meistrivõistlused mäestlaskumises, Kütiorus info

28.08 Eesti meistrivõistlused teatekrossis, Jõulumäel info

06.08  Eesti meistrivõistlused maastikumaratonis, Kullamaal info reg.kuni 03.08

Estonian Cup Maastikurattasari info

06.08 EMV maastikumaratonis/ Kullamaa Rattamaraton (64km, 50km, 25km, lastesõidud)

27.08 Jõulumäe Rattamaraton, Jõulumäe (60km, 46km, 21km, lastesõidud 500m - 2km)

Bosch Eesti Maastikurattasari info

20.08 Kose 7 Järve rattamaraton, Paunküla Heaolukeskus (48km, 18km, lastesõidud)

Transtar Temposari info

03.08 Vorbuse temposarja 4. etapp (23.2km ja 11.5km)

17.08 Tõravere temposarja 5. etapp (21km ja 10.5km)

Filter Temposari info

13.08 Viimsi temposarja 6. etapp (14km)

Filter Maanteekarikasari info

14.08 Jõgeval maanteekarikasarja 4. etapp (113,7km, 78,3km, 42,9km ja lastesõidud)